Kista 1700-tal

Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KISTA, ek, 1700-tal, sannolikt Tyskland, skuren dekor av akantusblad och sköldar, längd ca 158, djup ca 68 cm, höjd ca 78 cm

Kompletterad, senare lock och fotställning, orhål, åldersslitage

570936

2018-09-16