Ingrid Atterberg golvvas Modern keramik och konstg
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
INGRID ATTERBERG (1920-2008), "Pepita", golvvas, Upsala Ekeby, tillverkad 1954-1957, lergods, dekor av romber i vitt mot brun oglaserad fond, stämplad UE 2178 Abg, höjd ca 72,5 cm
Bruksslitage och repor
571030
2018-10-28