Ingrid Atterberg golvvas Modern keramik och konstg

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

INGRID ATTERBERG (1920-2008), "Pepita", golvvas, Upsala Ekeby, tillverkad 1954-1957, lergods, dekor av romber i vitt mot brun oglaserad fond, stämplad UE 2178 Abg, höjd ca 72,5 cm

Bruksslitage och repor

571030

2018-10-28