Lisa Larson vaser Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON (född 1931), vaser, 2 st, unika, Gustavsberg studio 1950-/60-tal, unika, chamotterat stengods, olika former, ristad dekor, glaserade i blått respektive grått och brungrönt, signerade G, studiohand Lisa L, höjd ca 12 och 22 cm
571082
2018-10-28