Biblioteksur 1700-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BIBLIOTEKSUR, 1700-talets första hälft, troligen England, svartmålad med detaljer i mässing, höjd ca 36, 26x17 cm
Restaurerad och renoverat fodral samt urtavla, nyckel saknas, lösa detaljer
571104
2018-09-16