Biblioteksur 1700-tal

Biblioteksur 1700-tal
Biblioteksur 1700-tal
Biblioteksur 1700-tal
Biblioteksur 1700-tal
Biblioteksur 1700-tal
Biblioteksur 1700-tal
Biblioteksur 1700-tal
Biblioteksur 1700-tal
Biblioteksur 1700-tal
Biblioteksur 1700-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BIBLIOTEKSUR, 1700-talets första hälft, troligen England, svartmålad med detaljer i mässing, höjd ca 36, 26x17 cm

Restaurerad och renoverat fodral samt urtavla, nyckel saknas, lösa detaljer

571104

2018-09-16