Flaskschatull
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SCHATULL, med 3 flaskor, 1800-tal, fanérat i ek, höjd ca 31, 31x16 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Nyckel saknas, torrsprickor, en flaska saknar propp, flaskorna med nagg
571110
2018-09-17