Vicke Lindstrand vas Kosta

Vicke Lindstrand vas Kosta
Vicke Lindstrand vas Kosta
Vicke Lindstrand vas Kosta
Vicke Lindstrand vas Kosta
Vicke Lindstrand vas Kosta
Vicke Lindstrand vas Kosta
Vicke Lindstrand vas Kosta
Vicke Lindstrand vas Kosta
Vicke Lindstrand vas Kosta
Vicke Lindstrand vas Kosta
Vicke Lindstrand vas Kosta
Vicke Lindstrand vas Kosta

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vas, Kosta 1950-tal, tryckt oval form, dekor i underfång av spiralvridna ränder i violett, signerad Kosta LH 1383, även etikettmärkt, höjd ca 29 cm

Något smutsig

571113

2018-09-16