Pendyl rokokostil

Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil
Pendyl rokokostil

Klubbat för:

750 SEK

1 500 SEK

PENDYL, rokokostil, 1900-talets mitt, stor modell, rikligt skuren och snidad dekor av rocailler och rosor, förgylld och bronserad, urtavla lackerad i gult med svarta siffror, höjd ca 92, längd ca 52 cm

Smärre slitage och förgyllningsbortfall, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

571116

2018-09-16