Pendyl rokokostil
Klubbat för:
750 SEK
1 500 SEK
PENDYL, rokokostil, 1900-talets mitt, stor modell, rikligt skuren och snidad dekor av rocailler och rosor, förgylld och bronserad, urtavla lackerad i gult med svarta siffror, höjd ca 92, längd ca 52 cm
Smärre slitage och förgyllningsbortfall, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
571116
2018-09-16