Silverbägare av Johan Erik Åhlén

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, silver, Johan Erik Åhlén, Sala, troligen år 1829, bägarformad, graverad dekor av rankor, invändigt förgylld, höjd ca 8 cm

Något bucklig, slitage, äldre initialer

571150

2018-09-16