Praktfat Kina 1700-tal
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PRAKTFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, taggbård i kälningen, brättet med lambrekängbård, diameter ca 55 cm
Nagg, sprickor, lagningar
571156
2018-09-16