Ampel 1800-tal

Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal

Klubbat för:

12 000 SEK

15 000 SEK

AMPEL, 1800-tal, empire, Sverige, 3-armad, hexafoil stomme i mässing behängd med prismor, buteljgrön kupa i glas med sparljus samt avslut i kotteknopp, diameter ca 44, höjd ca 76 cm

Övre glas med spricka, kompletterad, några prismor med nagg samt några saknas, övre ring med mindre hål, kupa med stjärnspricka

571182

2018-09-16