Parti glas av Ulrica Hydman Vallien

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018), vas "Caramba", assietter 10 st och fat "Tulipa", Kosta Boda 1990-tal, handmålad dekor, assietter och fat signerade UHV och olika målarsignaturer, vasen signerad Kosta Boda Artist Coll Ulrica HV 48733, vasens höjd 17,5, fatets diameter 33 cm

Några assietter med något sliten dekor

571193

2018-09-16