Anders Widoff oljemålning
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANDERS WIDOFF (född 1953): "U.t. 05.05.96", signerad och daterad Widoff 05.05.96, olja på ritfilm, 3 ark 29,7x21 cm.
UTSTÄLLD:
Bekannt-Machumg, Ostsee Biennale, Rostock 1996
Galleri Charlotte Lund, Stockholm 1996
Liste, Baselmässan 1997
LITTERATUR:
Reroducerad i A view Called Voice, 1998
Galleri Charlotte Lund, utställningskatalog, 1996
För frågor och konditionsrapport kontakta joakim.geiger@auktionsverket.se
571199
2018-10-23