Anders Widoff oljemålning

Anders Widoff oljemålning
Anders Widoff oljemålning
Anders Widoff oljemålning
Anders Widoff oljemålning
Anders Widoff oljemålning
Anders Widoff oljemålning
Anders Widoff oljemålning
Anders Widoff oljemålning

Klubbat för:

5 400 SEK

6 000 SEK

ANDERS WIDOFF (född 1953): "U.t. 05.05.96", signerad och daterad Widoff 05.05.96, olja på ritfilm, 3 ark 29,7x21 cm.

UTSTÄLLD:
Bekannt-Machumg, Ostsee Biennale, Rostock 1996
Galleri Charlotte Lund, Stockholm 1996
Liste, Baselmässan 1997

LITTERATUR:
Reroducerad i A view Called Voice, 1998
Galleri Charlotte Lund, utställningskatalog, 1996

För frågor och konditionsrapport kontakta joakim.geiger@auktionsverket.se

571199

2018-10-23