4 glasföremål av Eva Englund Orrefors

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EVA ENGLUND (1937-1998), skålar 3 st, ljusstakar 2 st, Orrefors 1970-/80-tal, handmålad dekor, bl a med dekoren "Maja", signerade EE NS, EE AL, ljusstakarna osignerade, höjd ca 11-20 cm, skålarnas diameter 13-24 cm

En ljusstake med fotnagg

571213

2018-09-16