Kompaniporslin

Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin
Kompaniporslin

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, SKÅLFAT, 2 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 25-29 cm

Omfattande lagningar/skador

571214

2018-09-16