Urna Meissen

Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen

Klubbat för:

1 700 SEK

2 000 SEK

VAS, porslin, Meissen, 1900-talets början, empiremodell, urnformad med två hänklar, handmålad dekor av blommor, delvis förgylld, höjd ca 29 cm

Mindre fotnagg

571222

2018-09-16