Ett par oscarianska kandelabrar
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KANDELABRAR, 1 par, nyrenässans/oscarianska, omkring år 1900, mässing och porslin, mittstomme av oxblodsfärgat glaserat porslin, behängd med oscarianska prismor, fem ljusarmar vardera, höjd ca 44 cm
Bruksslitage, enstaka nagg
571268
2018-09-16