Ett par oscarianska kandelabrar

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KANDELABRAR, 1 par, nyrenässans/oscarianska, omkring år 1900, mässing och porslin, mittstomme av oxblodsfärgat glaserat porslin, behängd med oscarianska prismor, fem ljusarmar vardera, höjd ca 44 cm

Bruksslitage, enstaka nagg

571268

2018-09-16