Monstrans 1800-tal
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MONSTRANS, 1800-talets mitt, smide- samt gjutjärn, sannolikt tyskland, altartavla med pärlbroderi föreställande junfgru Maria med Jesusbarnet, två ljusarmar med justerbar höjd, höjd ca 54 cm
Altartavlan något sned
571279
2018-09-16