6 ytterfoder Gunnar Nylund

6 ytterfoder Gunnar Nylund
6 ytterfoder Gunnar Nylund
6 ytterfoder Gunnar Nylund
6 ytterfoder Gunnar Nylund
6 ytterfoder Gunnar Nylund
6 ytterfoder Gunnar Nylund

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUNNAR NYLUND (1904-1997), Rörstrand, 6 ytterfoder "Gallerkrukan", chamotterat stengods, vitglaserade, stämplade R SWEDEN GN, höjd ca 11,5 och 13 cm

Försiktigt bruksslitage

571315

2018-09-16