Matgrupp 5 delar gustaviansk stil

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

MATGRUPP, 5 delar, 1900-talets tredje kvartal, gustaviansk stil, stolar med spjälknippe och axdekor, runt bord med fleuroner, lackerad i grå nyans, stolarnas sitsar klädda, 2 iläggsskivor, bordets höjd ca 73, diameter 110 cm, skivornas längd 44 cm vardera, total längd med skivor ca 198 cm, stolarnas sitthöjd 45 cm

Slitage, repor, smärre färgbortfall

571374

2018-09-17