Trädgårdsurnor 1800-talets tredje kvartal

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, England 1800-talets tredje kvartal, mediciform, gjutjärn, samtida postament i stengods med lagerkransar, bemålade i sandstensimitation, höjd 98, diameter 45 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Postament med ställvisa avslag och nagg, igensatta skruvhål

571500

2018-10-23