Trädgårdsurnor 1800-talets tredje kvartal
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, England 1800-talets tredje kvartal, mediciform, gjutjärn, samtida postament i stengods med lagerkransar, bemålade i sandstensimitation, höjd 98, diameter 45 cm
För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se
Postament med ställvisa avslag och nagg, igensatta skruvhål
571500
2018-10-23