Glasservis Koskull Kosta

Glasservis Koskull Kosta
Glasservis Koskull Kosta
Glasservis Koskull Kosta
Glasservis Koskull Kosta
Glasservis Koskull Kosta
Glasservis Koskull Kosta
Glasservis Koskull Kosta
Glasservis Koskull Kosta

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KOSTA, "Koskull", 45 dlr, glasservis, 1977, ovoid kupa och fyrkantig fot, benet fasettslipat, kupan med graverad blomstergirland, signerade Kosta Koskull 1977 Limited Edition 175/975, bestående av: 11 champagnestrutar (15,5 cm), 11 vinglas (11,5 cm), 12 starkvinsglas (ca 11,5 cm), 12 selterglas (9 cm), väggvitrin medföljer, vitrinens mått höjd ca 77, 70x22 cm, intyg finns att avhämta vid Utlämningen

En skadad champagnestrut samt ett vinglas medföljer, ett vinglas med kantnagg medföljer. Någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma

571529

2018-09-18