Jacob Lampa bägare silver

Jacob Lampa bägare silver
Jacob Lampa bägare silver
Jacob Lampa bägare silver
Jacob Lampa bägare silver
Jacob Lampa bägare silver
Jacob Lampa bägare silver
Jacob Lampa bägare silver
Jacob Lampa bägare silver
Jacob Lampa bägare silver
Jacob Lampa bägare silver

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JACOB LAMPA (mästare Stockholm 1757-1787), bägare silver, graverad dekor, fot i relief, invändigt förgylld, stämplad Stockholm 1767, höjd 22 , diameter 16 cm, vikt 502 g

Med monogram, förgyllning och yta med slitage

571715

2018-09-18