Jacob Lampa bägare silver
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JACOB LAMPA (mästare Stockholm 1757-1787), bägare silver, graverad dekor, fot i relief, invändigt förgylld, stämplad Stockholm 1767, höjd 22 , diameter 16 cm, vikt 502 g
Med monogram, förgyllning och yta med slitage
571715
2018-09-18