Mugg silver St.Petersburg
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 200 SEK
MUGG, silver, 1800-talets början, S:tPetersburg, rak cylindrisk form, invändigt förgylld, probör Alexander Yashinov (verksam St.Petersburg 1795-1826), höjd 8 cm, vikt 103 g
Med gåvogravyr, bucklig
571776
2018-09-27