Mugg silver St.Petersburg

Mugg silver St.Petersburg
Mugg silver St.Petersburg
Mugg silver St.Petersburg
Mugg silver St.Petersburg
Mugg silver St.Petersburg
Mugg silver St.Petersburg
Mugg silver St.Petersburg
Mugg silver St.Petersburg
Mugg silver St.Petersburg
Mugg silver St.Petersburg

Klubbat för:

850 SEK

1 200 SEK

MUGG, silver, 1800-talets början, S:tPetersburg, rak cylindrisk form, invändigt förgylld, probör Alexander Yashinov (verksam St.Petersburg 1795-1826), höjd 8 cm, vikt 103 g

Med gåvogravyr, bucklig

571776

2018-09-27