Bordsarmatur Kina
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSARMATUR, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor i emaljfärger, järnoxid samt sepia av He Xiangu i trädgård, kalligrafi, ett sigill, höjd inkl. lampfattning ca 57 cm
Nagg, slitage, ursprungligen bojan
571780
2018-09-18