Mugg 1600-tal silver

Mugg 1600-tal silver
Mugg 1600-tal silver
Mugg 1600-tal silver
Mugg 1600-tal silver
Mugg 1600-tal silver
Mugg 1600-tal silver
Mugg 1600-tal silver
Mugg 1600-tal silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MUGG, silver, 1600-tal, rak cylindrisk form, liv med punsad dekor, monogramgravyr och datering 1691, höjd 5,5 cm, vikt 54 g

Mynning med bristning, mindre bucklor

571784

2018-09-27