Flakongställ empire brons

Flakongställ empire brons
Flakongställ empire brons
Flakongställ empire brons
Flakongställ empire brons
Flakongställ empire brons
Flakongställ empire brons
Flakongställ empire brons
Flakongställ empire brons
Flakongställ empire brons
Flakongställ empire brons

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FLAKONGSTÄLL, brons och brännförgylld brons, 1800-talets första hälft, empire, med hänkel, på tassar, sargen med dekor av fontän flankerad av svanar, med sex flakonger i slipad kristall, höjd ca 15, 16x11 cm

Slitage

571831

2018-09-18