Kaffekanna silver Moskva
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAFFEKANNA, silver, rysk empire, bukig form med handtag och lockknopp i elfenben, bladdekor, stämplad Moskva 1837, probör Nikolay Dubrovin, oidentifierad mästarstämpel, höjd 18 cm, vikt 698 g
Handtag med sprickor, bucklor
571870
2018-09-27