Kaffekanna silver Moskva

Kaffekanna silver Moskva
Kaffekanna silver Moskva
Kaffekanna silver Moskva
Kaffekanna silver Moskva
Kaffekanna silver Moskva
Kaffekanna silver Moskva
Kaffekanna silver Moskva
Kaffekanna silver Moskva
Kaffekanna silver Moskva
Kaffekanna silver Moskva
Kaffekanna silver Moskva
Kaffekanna silver Moskva

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KAFFEKANNA, silver, rysk empire, bukig form med handtag och lockknopp i elfenben, bladdekor, stämplad Moskva 1837, probör Nikolay Dubrovin, oidentifierad mästarstämpel, höjd 18 cm, vikt 698 g

Handtag med sprickor, bucklor

571870

2018-09-27