Skänk sengustaviansk
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SKÄNK, sengustaviansk, omkring 1800, skiva med sarger, tandsnitt, kannelerade benanfanger, inredningar med hyllplan samt två lådor, bemålad i pärlgrått med underliggande äldre färglager, höjd 109, 91 x 40 cm
PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägare från Gudrun Ödmann Antikhandel
Slitage, obetydliga kompletteringar. Nyckel finns att hämta i utlämningen
571876
2018-09-25