Hylla Alvar Aalto
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, hylla, 5 dlr, med väggskenor, 1900-talets andra hälft, björk, märkning "Aalto Möbler Svensk kvalitétsprodukt", bestående av 2 väggskenor, 3 hyllplan, skenornas höjd ca 84, hyllplanens mått ca 90x25 cm
Brukslitage, smärre ytskador
571879
2018-09-18