Ragusked sked och tummlare
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
RAGUSKED, silver, Ingmar Lilja (1807-1825), Karlskrona 1813, längd 29, TUMLARE, silver, Mikael Sedelin (1788-1807) Sundsvall 1803, höjd ca 2,5 cm, BRÄNNVINSSKED, silver, 17/1800-tal, ostämplad, längd ca 17 cm
Tumlare med bucklor, gravyrer
571967
2018-09-20