Ragusked sked och tummlare

Ragusked sked och tummlare
Ragusked sked och tummlare
Ragusked sked och tummlare
Ragusked sked och tummlare
Ragusked sked och tummlare
Ragusked sked och tummlare
Ragusked sked och tummlare
Ragusked sked och tummlare
Ragusked sked och tummlare
Ragusked sked och tummlare
Ragusked sked och tummlare
Ragusked sked och tummlare

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

RAGUSKED, silver, Ingmar Lilja (1807-1825), Karlskrona 1813, längd 29, TUMLARE, silver, Mikael Sedelin (1788-1807) Sundsvall 1803, höjd ca 2,5 cm, BRÄNNVINSSKED, silver, 17/1800-tal, ostämplad, längd ca 17 cm

Tumlare med bucklor, gravyrer

571967

2018-09-20