Spelbord Louis XV

Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPELBORD, Louis XV, fanerat med valnöt, inläggningar av friser och fält, ena långsidan med låda, skivan med infällt shackbräde av carraramarmor med olika marmorinläggningar, höjd 67, 78 x 53 cm

PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Smärre skador, mindre listbit saknas, ett senare beslag

572046

2018-09-20