Väggpendyl sengustaviansk Wilhelm Pauli

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄGGPENDYL, sengustaviansk, Wilhelm Pauli (verksam i Stockholm 1795-1809), förgylld, skuren dekor, urtavla med arabiska siffror och märkt Wilhelm Pauli Stockholm, höjd ca 92, bredd 48 cm, nyckel och pendel finns

Slitage, senare fögyllning

572055

2018-09-19