Servis Rörstrand

Servis Rörstrand
Servis Rörstrand
Servis Rörstrand
Servis Rörstrand
Servis Rörstrand
Servis Rörstrand
Servis Rörstrand
Servis Rörstrand
Servis Rörstrand
Servis Rörstrand
Servis Rörstrand
Servis Rörstrand

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

RÖRSTRAND, matservis, ca 130 dlr, Opak, bestående av: 25 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 25 förrättstallrikar, 27 assietter, 12 mindre assietter, terrin med lock och fat, 2 såsskålar, 9 uppläggningsfat i varierande storlek, 2 mindre terriner, 2 kannor, 4 saladjärer, kaffekanna, 7 uppläggningsskålar i varierande storlek och huv

Missfärgningar, enstaka nagg, slitage, smärre sprickor

572156

2018-09-19