Vas Hald Fiskgraal Modern keramik och konstglas

Klubbat för:

15 500 SEK

6 000 SEK

EDWARD HALD (1883-1980), vas, Orrefors, Fiskgraal 1930-talets slut, syramatterad, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt och brunt, matterad och fasettslipad yta, signerad Graal Orrefors Sweden Edward Hald, höjd ca 14 cm

572273

2018-10-28