Vas Hald Fiskgraal Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
15 500 SEK
6 000 SEK
EDWARD HALD (1883-1980), vas, Orrefors, Fiskgraal 1930-talets slut, syramatterad, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt och brunt, matterad och fasettslipad yta, signerad Graal Orrefors Sweden Edward Hald, höjd ca 14 cm
572273
2018-10-28