Kandelaber 1800-tal

Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KANDELABER, 1800-talets slut, nyrenässans, 3-armad, för 4 ljus, förgylld stomme, fot och ben i sten, behängd med prismor i färgat glas, höjd ca 49 cm

Prismor med mindre nagg

572295

2018-09-19