Kandelabrar sengustavianska
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, sengustavianska, 1800-talets början, för 3 ljus vardera, hållare uppburna av puttis, mörkpatinerad och förgylld brons, sockel delvis i marmor, höjd ca 43 cm
Ljusarmar med lagningar, sockel med smärre nagg, en ljusarm något skev
572307
2018-09-20