Nils Nordlöf spetsdosa silver
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NILS NORDLÖF, spetsdosa, silver, stämplad Nils Nordlöf (mästare Härnösand 1781-1823), Härnösand 1815, båtformad, med inläggning av mynt, graverad dekor, invändigt förgylld, höjd 18, 90x55 mm, vikt 58 g
Något bucklig med ytslitage, lock med spår av förgyllning
572321
2018-09-20