Nils Nordlöf spetsdosa silver

Nils Nordlöf spetsdosa silver
Nils Nordlöf spetsdosa silver
Nils Nordlöf spetsdosa silver
Nils Nordlöf spetsdosa silver
Nils Nordlöf spetsdosa silver
Nils Nordlöf spetsdosa silver
Nils Nordlöf spetsdosa silver
Nils Nordlöf spetsdosa silver
Nils Nordlöf spetsdosa silver
Nils Nordlöf spetsdosa silver
Nils Nordlöf spetsdosa silver
Nils Nordlöf spetsdosa silver

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NILS NORDLÖF, spetsdosa, silver, stämplad Nils Nordlöf (mästare Härnösand 1781-1823), Härnösand 1815, båtformad, med inläggning av mynt, graverad dekor, invändigt förgylld, höjd 18, 90x55 mm, vikt 58 g

Något bucklig med ytslitage, lock med spår av förgyllning

572321

2018-09-20