Teservis Herend
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HEREND, teservis ,9 dlr, porslin, delvis förgylld dekor med lockknoppar i form av rosor, bestående av: tekanna, sockerskål med lock, mjölkkanna, 6 tekoppar med fat,
Proveniens: Enligt uppgift gåva till Olof Palme av ungerska regeringschefen
572451
2018-09-20