Teservis Herend

Teservis Herend
Teservis Herend
Teservis Herend
Teservis Herend
Teservis Herend
Teservis Herend
Teservis Herend
Teservis Herend
Teservis Herend
Teservis Herend

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HEREND, teservis ,9 dlr, porslin, delvis förgylld dekor med lockknoppar i form av rosor, bestående av: tekanna, sockerskål med lock, mjölkkanna, 6 tekoppar med fat,

Proveniens: Enligt uppgift gåva till Olof Palme av ungerska regeringschefen

572451

2018-09-20