Stor glasservis Boda och Kosta glasbruk

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KOSTA OCH BODA GLASBRUK, glasservis 106 delar, fasettslipad kristall, bestående av ishink, kanna, 2 karaffer med propp, 9 skålar, 25 selterglas, 17 drinkglas, 7+2+14 snapsglas, 3 små dricksglas, 4 större grogglas, 21 lite lägre grogglas, signerade Kosta och Boda, högsta glasets höjd 16 cm

Någon enstaka ej observerad nagg kan förekomma

572555

2018-09-21