Skål Kina 1700-tal Imari
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), imari, centrumdekor av granatäpple och pion i underglasyrblått, järnoxid samt guld, utvändig dekor av flodlandskap, diameter ca 23, höjd 10 cm
Slitage
572582
2018-09-22