Berndt Friberg vas Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas, Gustavsberg, stengods, gul harpälsglasyr, signerad Friberg samt Gustavsbergs studio, årsbokstav F, höjd ca 9.5 cm, diameter ca 12 cm
Bruksslitage, några mindre märken
572694
2018-10-28