Byrå från 1920- eller 30-talet
2018-09-22
572708
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BYRÅ, blandstil gustaviansk/rokoko, 1920-/30-tal, fanerad med flera träslag, dekor i intarsia av bl a luta, konturerad marmorskiva, höjd ca 82, längd ca 76, bredd ca 41 cm
Nyckel saknas, slitage, mindre fanérskador med retuscher