Pye Engström Multikonst brons
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PYE ENGSTRÖM, (född 1928): "Lek för vuxna" multipel, brons, tvådelad, signerad P.E 66, numrerad 99/100, höjd ca 8 cm
Proveniens: Multikonst 1967, omfattade 100 konstverk av 100 svenska konstnärer som visades på 100 svenska orter
572709
2018-09-22